Indeksifutuurit

Reaaliaikaiset ja Suoratoistetut Futuurien Kurssit (CFDt)

Indeksi
Kk
Viimeinen
Ylin
Alin
Muutos
Muutos %
Aika
US 30derived
Ex.kes 202134.004,5034.025,5033.203,00+496,5+1,48%
S&P 500derived
Ex.kes 20214.121,124.122,884.029,38+62,37+1,54%
Nasdaqderived
Ex.kes 202113.207,5013.222,6212.915,50+209,00+1,61%
Ex.kes 20212.170,052.186,552.112,80+38,55+1,81%
Ex.tou 202122,8527,0222,85-3,12-12,02%
DAXderived
Ex.kes 202115.217,5015.231,5014.807,00+127,5+0,84%
CAC 40derived
Ex.tou 20216.286,506.287,506.137,00+19,0+0,30%
FTSE 100derived
Ex.kes 20216.953,506.969,006.799,50-30,0-0,43%
Ex.kes 20213.948,003.949,003.844,00+35+0,89%
Italia 40derived
Ex.kes 202124.337,5024.350,0023.680,00+77,50+0,32%
Sveitsi 20derived
Ex.kes 202110.969,0011.052,5010.931,00-29,0-0,26%
IBEX 35derived
Ex.tou 20218.972,508.981,008.795,50-34,0-0,38%
Ex.kes 20213.311,003.312,003.290,000,00,00%
WIG20derived
Ex.kes 20212.086,502.087,502.043,50-2,00-0,10%
AEXderived
Ex.tou 2021694,20694,83676,30+1,45+0,21%
iBovespaderived
Ex.kes 2021121.332,00121.568,00119.840,00+1.562+1,30%
Nikkei 225derived
Ex.kes 202127.653,0027.813,0027.132,50-487,0-1,73%
TOPIXderived
Ex.kes 20211.863,251.871,251.832,25+14,75+0,80%
Hang Sengderived
Ex.tou 202127.764,5027.914,5027.491,00-251,5-0,90%
Ex.tou 202110.374,0010.402,0010.291,00+76,0+0,74%
5.038,205.052,004.982,40+23,80+0,47%
China A50derived
Ex.tou 202116.918,5016.997,0016.746,00-185,5-1,08%
Ex.kes 20217.012,507.022,506.898,00+19,0+0,27%
Ex.tou 2021347,60350,38341,82-5,15-1,46%
Nifty 50derived
Ex.tou 202114.648,5014.648,5014.456,75-61,55-0,42%
Ex.tou 202132.515,0032.817,0032.423,05-437,50-1,33%
Ex.kes 2021415,10420,30414,20-5,40-1,28%
Ex.tou 20211.390,251.394,751.356,25+13,25+0,96%
Ex.kes 202160.377,0061.542,0059.674,00-1.419-2,30%
TecDAXderived
Ex.kes 20213.289,503.290,503.206,50+46,50+1,43%

USA:n Futuurien Pörssikurssit

Indices Futures prices as of May 13th, 2021 - 09:56 CST
Nimi
Kk
Viim.
Muut.
Avoin
Korkea
Matala
Aika
Ex.Jun 21 4113.25+54,504.053,504.118,754.029,2509:46
Ex.Jun 21 13169.50+171,0012.968,7513.213,7512.915,0009:46
Ex.Jun 21 33992+484,0033.475,0034.026,0033.200,0009:46
Ex.Jun 21 2168.50+37,002.126,502.186,702.112,6009:46
Ex.Jun 21 2667.10+42,402.628,702.681,202.606,0009:46
Ex.Jun 21 4058.70s-87,504.116,504.149,404.052,3005/12/21
Ex.Jun 21 1295.00s-42,600,001.295,001.295,0005/12/21
Ex.Jun 21 24.3300-2,103426,3026,8524,1009:46

EUREX Futuurien Pörssikurssit

Indeksi
Kk
Viimeinen
Ylin
Alin
Muutos
Muutos %
Aika
Ex.kes 202115.210,0015.211,0014.806,00+54,00+0,36%
Ex.kes 202115.211,0015.211,0014.806,00+55,0+0,36%
Ex.jou 202176,0076,0076,000,000,00%
Ex.kes 2021187,85188,15184,60-0,70-0,37%
Ex.jou 20216,256,256,250,000,00%
Ex.kes 2021436,40436,50426,50+0,60+0,14%
Ex.kes 20213.948,003.948,003.844,00+12,0+0,30%
Ex.kes 20213.403,003.403,003.324,00+2,00+0,06%
Ex.kes 202171,4071,4071,400,000,00%
Ex.kes 20212.224,502.231,502.224,500,000,00%
Ex.kes 2021436,70436,70426,70+0,40+0,09%
Ex.kes 2021608,90610,00589,90-2,60-0,43%
Ex.kes 2021135,25135,35132,35-0,95-0,70%
Ex.kes 2021622,60625,00608,80-16,30-2,55%
Ex.kes 20211.213,301.213,301.190,60-4,30-0,35%
Ex.kes 2021573,50573,50562,20-1,10-0,19%
Ex.kes 2021639,50639,50637,90+1,80+0,28%
Ex.kes 2021768,30768,30752,70-0,50-0,07%
Ex.kes 2021906,80906,80891,90+3,30+0,37%
Ex.kes 2021697,20698,30680,60+1,70+0,24%
Ex.kes 2021302,90303,10295,70-1,30-0,43%
Ex.jou 202113,0013,0013,000,000,00%
Ex.kes 2021316,50316,70310,40+0,70+0,22%
Ex.kes 2021253,90254,40248,00-3,30-1,28%
Ex.jou 20219,759,759,750,000,00%
Ex.kes 2021171,00171,50168,70-0,80-0,47%
Ex.kes 2021444,60446,50444,60-7,50-1,66%
Ex.kes 2021661,10661,10640,30+8,60+1,32%
Ex.kes 2021227,60228,20224,70-2,50-1,09%
Ex.jou 202111,8011,8011,800,000,00%
Ex.kes 2021256,40256,80250,30-1,40-0,54%
Ex.kes 2021378,10378,10368,30+3,70+0,99%
Ex.jou 202113,5013,5013,500,000,00%
Ex.kes 202194,7094,9092,60-0,80-0,84%
Ex.jou 20213,083,083,080,000,00%
Ex.kes 2021237,70237,70237,70-5,90-2,42%
Ex.kes 20211.380,201.380,201.348,50+1,20+0,09%
Ex.kes 2021513,20513,20504,90-5,00-0,96%
Ex.kes 2021517,50517,70517,500,000,00%
Ex.kes 2021550,70551,30550,700,000,00%
Ex.kes 2021862,70862,70852,10+4,90+0,57%
Ex.kes 20211.032,001.032,001.032,00-25,70-2,43%
Ex.kes 2021286,20286,20280,50-0,70-0,24%
Ex.jou 202113,0013,0013,000,000,00%
Ex.kes 2021434,50434,50427,80-2,50-0,57%
Ex.kes 2021430,90430,90423,70-0,80-0,19%
Ex.kes 2021247,90248,50247,900,000,00%
Ex.kes 2021500,20501,30498,10-9,00-1,77%
Ex.kes 2021541,80541,80536,60-4,90-0,90%
Ex.kes 2021268,30268,30262,10-3,00-1,11%
Ex.jou 202115,0015,0015,000,000,00%
Ex.kes 20211.355,601.355,601.324,20+10,50+0,78%
Ex.kes 2021208,80209,90208,70-3,40-1,60%
Ex.kes 2021741,10742,60741,100,000,00%
Ex.jou 202186,0086,0086,000,000,00%
Ex.kes 20211.836,501.836,501.800,00-5,00-0,27%
Ex.kes 2021330,50330,60325,50-0,70-0,21%
Ex.kes 2021362,40362,70357,30-1,20-0,33%
Ex.kes 2021791,80793,20766,50+8,70+1,11%
Ex.jou 202113,0013,0013,000,000,00%
Ex.kes 2021270,50271,80269,20-2,10-0,77%
Ex.kes 2021207,80207,80207,30-2,90-1,38%
Ex.kes 2021377,80377,80368,00+3,40+0,91%
Ex.jou 202113,5013,5013,500,000,00%
Ex.kes 20211.006,501.006,50995,50-3,00-0,30%
Ex.kes 2021582,70582,90565,10-1,50-0,26%
Ex.kes 2021128,53128,53128,530,000,00%
Ex.kes 202131.768,0031.790,0031.032,00+118,00+0,37%
Ex.kes 20217.596,007.596,007.563,00-90,00-1,17%
Ex.kes 2021725,50725,50725,500,000,00%
Ex.kes 20215.082,005.082,005.082,000,000,00%
Ex.kes 20211.784,001.784,001.750,00+9,00+0,51%
Ex.kes 20211.801,401.801,401.800,000,000,00%
Ex.kes 202110.969,0011.053,0010.930,000,00,00%
Ex.jou 2021309,00309,00309,000,000,00%
Ex.kes 20213.026,003.054,003.026,000,000,00%
Ex.kes 20213.289,503.289,503.206,50+25,00+0,77%
Ex.tou 202122,5026,9522,50-1,05-4,46%
Vastuuvapauslauseke: Fusion Media haluaa muistuttaa sinua, että tämän sivuston data ei ole välttämättä reaaliaikaista eikä tarkkaa. Kaikki CFD:ien (osakkeet, indeksit, indeksit, futuurit), valuuttojen ja kryptovaluuttojen hinnat eivät ole lähtöisin pörsseistä, vaan markkinantakaajilta, joten hinnat eivät välttämättä ole tarkkoja ja saattavat erota todellisesta markkinahinnasta, tarkoittaen, että hinnat ovat suuntaa-antavia eivätkä sovellu kaupankäyntitarkoituksiin. Siksi Fusion Media ei ole vastuussa kaupankäyntitappioista, joita saattaa seurata näiden tietojen käyttämisestä.
Fusion Media ei ole vastuussa tämän verkkosivun tietoihin luottamisen aiheuttamista tappiosta tai vahingoista. Tietoihin luetaan mukaan data,kurssit, graafit ja osto-/myyntisignaalit. Ole hyvä ja tiedosta riskit ja kulut, jotka liittyvät finanssimarkkinoilla käytävään kauppaan. Se on yksi riskialtteimmista sijoitusmuodoista.
Englanninkielinen versio on vallitseva ja se on etusijalla, mikäli englanninkielisen version ja suomenkielisen version välillä ilmenee eroavaisuuksia.