Indeksifutuurit

Reaaliaikaiset ja Suoratoistetut Futuurien Kurssit (CFDt)

Kk
Viimeinen
Ylin
Alin
Aika
US 30derived
35.726,3035.826,7035.701,80-30,6-0,09%
US 500derived
4.568,704.584,604.566,60-6,1-0,13%
15.540,9015.603,6015.533,30-18,6-0,12%
US 2000derived
2.284,802.300,002.281,20-13,1-0,57%
Ex.mar 202119,0219,1518,77+0,10+0,50%
DAXderived
Ex.jou 202115.680,5015.740,0015.654,50-80,5-0,51%
CAC 40derived
Ex.mar 20216.736,506.767,206.730,00-25,5-0,38%
FTSE 100derived
Ex.jou 20217.234,207.260,807.224,80-21,3-0,29%
Ex.jou 20214.201,004.216,004.193,00-19-0,45%
Italia 40derived
Ex.jou 202126.697,5026.795,0026.652,50-129,50-0,48%
Sveitsi 20derived
Ex.jou 202112.091,0012.125,0012.078,50-21,0-0,17%
IBEX 35derived
Ex.mar 20218.924,008.986,508.899,50-78,5-0,87%
Ex.jou 20213.770,003.770,003.770,00+4,0+0,11%
WIG20derived
Ex.jou 20212.399,502.424,502.396,50-30,00-1,23%
AEXderived
Ex.mar 2021813,31815,92811,46-1,15-0,14%
iBovespaderived
Ex.jou 2021107.395,00109.270,00107.060,00-2.175-1,99%
Nikkei 225derived
Ex.jou 202128.778,0029.138,0028.757,50-352,0-1,21%
TOPIXderived
Ex.jou 20211.997,252.020,501.995,75-15,50-0,77%
Hang Sengderived
Ex.mar 202125.512,5025.776,5025.481,00-526,5-2,02%
Ex.lok 20219.066,009.080,009.055,00-193,0-2,08%
4.955,205.013,604.942,80-21,80-0,44%
China A50derived
Ex.mar 202115.861,5016.044,0015.785,00-234,5-1,46%
Ex.jou 20217.410,507.449,007.387,50-8,0-0,11%
Ex.mar 2021369,40370,98367,15-1,15-0,31%
Nifty 50derived
Ex.mar 202118.265,0018.384,5018.234,75-49,15-0,27%
Ex.mar 202141.186,5041.499,9541.086,70-279,80-0,67%
Ex.jou 2021395,45398,75394,50-3,90-0,98%
Ex.lok 20211.487,001.491,001.486,75-2,75-0,18%
Ex.jou 202161.046,0061.260,0060.868,00-290-0,47%
TecDAXderived
Ex.jou 20213.837,503.853,753.822,75-8,00-0,21%

USA:n Futuurien Pörssikurssit

Indices Futures prices as of October 27th, 2021 - 04:44 CST
Nimi
Kk
Viim.
Muut.
Avoin
Korkea
Matala
Aika
Ex.Dec 21 4.562,00-3,254.563,754.576,254.558,0004:34
Ex.Dec 21 15.543,50-1,5015.532,2515.592,7515.520,2504:34
Ex.Dec 21 35.611,00-33,0035.646,0035.715,0035.584,0004:34
Ex.Dec 21 2.280,60-13,302.293,302.296,502.277,5004:34
Ex.Dec 21 2.777,70-10,302.787,202.789,802.774,3004:34
Ex.Dec 21 4.421,80s-42,404.455,304.470,904.407,3010/24/21
Ex.Dec 21 1.381,80s-11,100,001.381,801.381,8010/26/21
Ex.Nov 21 19,00+0,075418,9519,1518,8004:34

EUREX Futuurien Pörssikurssit

Kk
Viimeinen
Ylin
Alin
Aika
Ex.jou 202115.692,0015.739,0015.654,00-69,00-0,44%
Ex.jou 202115.692,0015.740,0015.654,00-69,0-0,44%
Ex.jou 202176,0076,0076,000,000,00%
Ex.jou 2021189,10189,10189,10-0,65-0,34%
Ex.jou 20216,256,256,250,000,00%
Ex.jou 2021469,70469,70469,70-0,90-0,19%
Ex.jou 20214.203,004.216,004.193,00-17,0-0,40%
Ex.jou 20213.647,003.660,003.647,00-17,00-0,46%
Ex.jou 2021101,00101,00101,00-0,20-0,20%
Ex.jou 20212.353,002.353,002.353,000,000,00%
Ex.jou 2021473,00474,20472,00-1,60-0,34%
Ex.jou 2021666,80671,50663,30-5,40-0,80%
Ex.jou 2021147,30149,60146,90-2,00-1,34%
Ex.jou 2021563,60568,20562,30-10,80-1,88%
Ex.jou 20211.301,601.301,601.301,60-1,00-0,08%
Ex.jou 2021605,00607,50605,00-2,40-0,40%
Ex.jou 2021744,70747,70743,00-2,10-0,28%
Ex.jou 2021811,80811,80809,70+0,60+0,07%
Ex.jou 20211.035,801.042,201.033,40-2,00-0,19%
Ex.jou 2021760,10760,70759,40+0,70+0,09%
Ex.jou 2021315,60316,90315,40-1,70-0,54%
Ex.jou 202113,0013,0013,000,000,00%
Ex.jou 2021351,10351,80351,10-0,90-0,26%
Ex.jou 2021290,60296,20290,30-4,70-1,59%
Ex.jou 202110,2510,2510,250,000,00%
Ex.jou 2021192,70193,60192,60+0,20+0,10%
Ex.jou 2021440,70440,70440,50-2,20-0,50%
Ex.jou 2021790,30794,30790,30-2,50-0,32%
Ex.jou 2021224,20225,00224,20-1,00-0,44%
Ex.jou 202111,8011,8011,800,000,00%
Ex.jou 2021265,90266,70263,60+0,40+0,15%
Ex.jou 2021386,70386,70384,90+2,00+0,52%
Ex.jou 202113,5013,5013,500,000,00%
Ex.jou 2021101,30103,20101,10-1,60-1,55%
Ex.jou 20214,084,084,080,000,00%
Ex.jou 2021239,90240,50239,90-1,70-0,70%
Ex.jou 20211.451,701.451,701.450,30-1,40-0,10%
Ex.jou 2021527,60527,60523,500,000,00%
Ex.jou 2021578,40578,40578,400,000,00%
Ex.jou 2021552,80552,80552,800,000,00%
Ex.jou 2021914,70917,90914,70-4,10-0,45%
Ex.jou 20211.138,601.138,701.137,10-1,00-0,09%
Ex.jou 2021298,70298,70296,000,000,00%
Ex.jou 202113,0013,0013,000,000,00%
Ex.jou 2021472,00472,40472,000,000,00%
Ex.jou 2021469,80469,80469,80-1,10-0,23%
Ex.jou 2021270,10270,10269,30-0,20-0,07%
Ex.jou 2021542,20542,80542,20-1,00-0,18%
Ex.jou 2021581,60582,90581,60-1,50-0,26%
Ex.jou 2021291,20293,70291,20-3,90-1,32%
Ex.jou 202115,0015,0015,000,000,00%
Ex.jou 20211.451,801.451,801.451,80-5,60-0,38%
Ex.jou 2021229,80230,30229,80+0,20+0,09%
Ex.jou 2021703,30704,10703,30-4,80-0,68%
Ex.jou 202185,9085,9085,900,000,00%
Ex.jou 20211.922,501.926,001.922,50-4,50-0,23%
Ex.jou 2021356,50356,80356,500,000,00%
Ex.jou 2021398,90400,00398,80-0,60-0,15%
Ex.jou 2021959,90960,70959,90+2,00+0,21%
Ex.jou 202113,0013,0013,000,000,00%
Ex.jou 2021281,60282,40281,60-0,40-0,14%
Ex.jou 2021221,00221,00218,90+0,80+0,36%
Ex.jou 2021378,80378,80377,80+1,90+0,50%
Ex.jou 202113,5013,5013,500,000,00%
Ex.jou 20211.035,201.035,201.035,20-1,80-0,17%
Ex.jou 2021641,30641,30635,40-0,90-0,14%
Ex.jou 2021133,44133,44133,440,000,00%
Ex.jou 202135.030,0035.120,0034.994,00-33,00-0,09%
Ex.jou 20218.011,008.035,008.006,00-51,00-0,63%
Ex.jou 2021914,10914,10914,100,000,00%
Ex.jou 20215.507,505.507,505.507,500,000,00%
Ex.jou 20212.265,502.265,502.265,50-33,00-1,44%
Ex.jou 20211.950,001.950,001.950,000,000,00%
Ex.jou 202112.100,0012.125,0012.079,00-12,0-0,10%
Ex.jou 2021309,00309,00309,000,000,00%
Ex.jou 20213.357,003.357,003.355,000,000,00%
Ex.jou 20213.845,503.869,003.840,000,000,00%
Ex.mar 202119,4519,7019,20+0,35+1,83%
Vastuuvapauslauseke: Fusion Media haluaa muistuttaa sinua, että tämän sivuston data ei ole välttämättä reaaliaikaista eikä tarkkaa. Kaikki CFD:ien (osakkeet, indeksit, indeksit, futuurit), valuuttojen ja kryptovaluuttojen hinnat eivät ole lähtöisin pörsseistä, vaan markkinantakaajilta, joten hinnat eivät välttämättä ole tarkkoja ja saattavat erota todellisesta markkinahinnasta, tarkoittaen, että hinnat ovat suuntaa-antavia eivätkä sovellu kaupankäyntitarkoituksiin. Siksi Fusion Media ei ole vastuussa kaupankäyntitappioista, joita saattaa seurata näiden tietojen käyttämisestä.
Fusion Media ei ole vastuussa tämän verkkosivun tietoihin luottamisen aiheuttamista tappiosta tai vahingoista. Tietoihin luetaan mukaan data,kurssit, graafit ja osto-/myyntisignaalit. Ole hyvä ja tiedosta riskit ja kulut, jotka liittyvät finanssimarkkinoilla käytävään kauppaan. Se on yksi riskialtteimmista sijoitusmuodoista.
Englanninkielinen versio on vallitseva ja se on etusijalla, mikäli englanninkielisen version ja suomenkielisen version välillä ilmenee eroavaisuuksia.