| Ajanjakso päättyy: | 2016 31/12 | 2017 31/12 | 2018 31/12 | 2019 31/12 | 2020 31/12 | 2021 31/12 | 2022 31/12 | 2023 31/12 | 2024 31/12 | 2025 31/12 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tulot yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 46,51 | 86,51 | 347,64 | 215,16 | 542,91 | |||||||||
Tulojen kokonaiskasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -64,71% | +86% | +301,85% | -38,11% | +152,33% | |||||||||
Liikevaihtokulut | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 29,25 | 53,29 | 199,84 | 131,54 | 581,63 | |||||||||
Bruttokate | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 17,26 | 33,21 | 147,8 | 83,62 | -38,72 | |||||||||
Bruttotulojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -61,4% | +92,48% | +344,99% | -43,43% | -146,3% | |||||||||
Bruttovoittomarginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 37,1% | 38,39% | 42,52% | 38,86% | -7,13% | |||||||||
Muut liiketoiminnan kulut, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 21,92 | 23,75 | 70,84 | 75,4 | 77,26 | |||||||||
| |||||||||||||||||||
Liiketoiminnan tuotto | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -4,66 | 9,46 | 76,96 | 8,22 | -115,97 | |||||||||
Toiminnan kasvumarginaali | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -118,48% | +303,1% | +713,18% | -89,32% | -1.511,17% | |||||||||
EBIT-marginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -10,02% | 10,94% | 22,14% | 3,82% | -21,36% | |||||||||
Korkokustannukset nettona | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 14,5 | 98,75 | 21,84 | -18,79 | 2,03 | |||||||||
Korkokustannusten kasvu nettona | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -77,45% | +581,02% | -77,88% | -186,02% | +110,83% | |||||||||
Korkokustannukset, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | -18,79 | 2,02 | |||||||||
Korko- ja sijoitustulot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 14,5 | 98,75 | 21,84 | - | 0,02 | |||||||||
Muut käyttökustannukset, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 1,23 | 15,54 | -38,74 | 63,57 | -19,24 | |||||||||
EBT, pois lukien epätavalliset kohteet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 11,07 | 123,75 | 60,07 | 53 | -133,18 | |||||||||
Pääoman myynnistä saatu voitto (tappio) | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | 0 | 0,01 | 0 | 0,06 | |||||||||
Muut epätavalliset erät, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
EBT, mukaan lukien epätavalliset kohteet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 11 | 118,66 | 60,07 | 53 | -133,12 | |||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -87,7% | +978,74% | -49,37% | -11,77% | -351,17% | |||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden marginaali | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 23,65% | 137,17% | 17,28% | 24,63% | -24,52% | |||||||||
Tuloverokustannukset | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 0,38 | 3,08 | 20,31 | 0,79 | 7,64 | |||||||||
Nettotulot yritykselle | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 10,62 | 115,58 | 39,77 | 52,21 | -140,76 | |||||||||
Vähemmistöosuudet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -0,98 | -41,69 | -15,06 | 0,91 | 2,36 | |||||||||
Nettotulot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 9,64 | 73,89 | 24,7 | 53,12 | -138,4 | |||||||||
Nettotulojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -77,76% | +666,46% | -66,57% | +115,02% | -360,56% | |||||||||
Nettotulojen marginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 20,73% | 85,41% | 7,11% | 24,69% | -25,49% | |||||||||
Etuoikeutettu osinko ja muut korjaukset | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 0,92 | 11,99 | - | 8,44 | - | |||||||||
Yleiset nettotulot pl. lisätuotteet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 8,72 | 61,9 | 24,7 | 44,67 | -138,4 | |||||||||
Perus-EPS – jatkuvat toiminnot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 0,37 | 2,63 | 1,05 | 1,9 | -5,88 | |||||||||
Perus-EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -75,51% | +609,5% | -60,09% | +80,85% | -409,6% | |||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvat toiminnot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 0,37 | 2,63 | 1,05 | 1,9 | -5,88 | |||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -75,51% | +609,5% | -60,09% | +80,85% | -409,6% | |||||||||
Osakkeiden lukumäärän peruspainotettu keskiarvo | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 23,52 | 23,52 | 23,52 | 23,52 | 23,54 | |||||||||
Osakkeiden lukumäärän laimennettu painotettu keskiarvo | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 23,52 | 23,52 | 23,52 | 23,52 | 23,54 | |||||||||
Osinko osaketta kohti | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
Osingon kasvu osaketta kohti | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
EBITDA | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -1,76 | 12,61 | 81,62 | 57,76 | -101,65 | |||||||||
EBITDA-kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -106,26% | +816,3% | +547,43% | -29,24% | -275,99% | |||||||||
EBITDA-marginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -3,78% | 14,57% | 23,48% | 26,84% | -18,72% | |||||||||
EBIT | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -4,66 | 9,46 | 76,96 | 8,22 | -115,97 | |||||||||