| Ajanjakso päättyy: | 2023 31/12 | 2024 31/12 | 2025 31/12 | |||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tulot yhteensä | 7,23 | 18,7 | 35,12 | |||||||||||||||||||||
Tulojen kokonaiskasvu | - | +158,81% | +87,78% | |||||||||||||||||||||
Liikevaihtokulut | 0,81 | 3,07 | 3,8 | |||||||||||||||||||||
Bruttokate | 6,42 | 15,64 | 31,33 | |||||||||||||||||||||
Bruttotulojen kasvu | - | +143,54% | +100,32% | |||||||||||||||||||||
Bruttovoittomarginaali % | 88,85% | 83,61% | 89,19% | |||||||||||||||||||||
Muut liiketoiminnan kulut, yhteensä | 1,63 | 2,87 | 8,07 | |||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||||
Liiketoiminnan tuotto | 4,79 | 12,77 | 23,25 | |||||||||||||||||||||
Toiminnan kasvumarginaali | - | +166,83% | +82,06% | |||||||||||||||||||||
EBIT-marginaali % | 66,24% | 68,29% | 66,21% | |||||||||||||||||||||
Korkokustannukset nettona | -0 | -0,04 | -0,08 | |||||||||||||||||||||
Korkokustannusten kasvu nettona | - | -1.066,67% | -128,57% | |||||||||||||||||||||
Korkokustannukset, yhteensä | -0 | -0,04 | -0,09 | |||||||||||||||||||||
Korko- ja sijoitustulot | - | - | 0,01 | |||||||||||||||||||||
Muut käyttökustannukset, yhteensä | -0 | 0,13 | 0,18 | |||||||||||||||||||||
EBT, pois lukien epätavalliset kohteet | 4,78 | 12,87 | 23,35 | |||||||||||||||||||||
Pääoman myynnistä saatu voitto (tappio) | - | - | - | |||||||||||||||||||||
Muut epätavalliset erät, yhteensä | - | - | - | |||||||||||||||||||||
EBT, mukaan lukien epätavalliset kohteet | 4,78 | 12,87 | 23,35 | |||||||||||||||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden kasvu | - | +169,12% | +81,43% | |||||||||||||||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden marginaali | 66,18% | 68,82% | 66,49% | |||||||||||||||||||||
Tuloverokustannukset | 0,92 | 2,59 | 4,72 | |||||||||||||||||||||
Nettotulot yritykselle | 3,86 | 10,29 | 18,64 | |||||||||||||||||||||
Vähemmistöosuudet | - | - | - | |||||||||||||||||||||
Nettotulot | 3,86 | 10,29 | 18,64 | |||||||||||||||||||||
Nettotulojen kasvu | - | +166,27% | +81,19% | |||||||||||||||||||||
Nettotulojen marginaali % | 53,45% | 54,99% | 53,06% | |||||||||||||||||||||
Etuoikeutettu osinko ja muut korjaukset | - | - | - | |||||||||||||||||||||
Yleiset nettotulot pl. lisätuotteet | 3,86 | 10,29 | 18,64 | |||||||||||||||||||||
Perus-EPS – jatkuvat toiminnot | - | - | 0,24 | |||||||||||||||||||||
Perus-EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | - | - | - | |||||||||||||||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvat toiminnot | - | - | 0,24 | |||||||||||||||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | - | - | - | |||||||||||||||||||||
Osakkeiden lukumäärän peruspainotettu keskiarvo | - | - | 78,9 | |||||||||||||||||||||
Osakkeiden lukumäärän laimennettu painotettu keskiarvo | - | - | 78,9 | |||||||||||||||||||||
Osinko osaketta kohti | 0,04 | 0,07 | - | |||||||||||||||||||||
Osingon kasvu osaketta kohti | - | +97,14% | - | |||||||||||||||||||||
EBITDA | 4,83 | 12,87 | 23,43 | |||||||||||||||||||||
EBITDA-kasvu | - | +166,56% | +82% | |||||||||||||||||||||
EBITDA-marginaali % | 66,82% | 68,82% | 66,7% | |||||||||||||||||||||
EBIT | 4,79 | 12,77 | 23,25 | |||||||||||||||||||||