| Ajanjakso päättyy: | 2017 30/06 | 2018 30/06 | 2019 30/06 | 2020 30/06 | 2021 30/06 | 2022 30/06 | 2023 30/06 | 2024 30/06 | 2025 30/06 | 2026 30/06 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tulot yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 5.196,1 | 7.123,48 | 14.989,25 | 21.972,04 | 39.063,07 | |||||||||
Tulojen kokonaiskasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +46,06% | +37,09% | +110,42% | +46,59% | +77,79% | |||||||||
Liikevaihtokulut | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 4.396,1 | 5.840,47 | 12.927,84 | 19.542,12 | 34.835,82 | |||||||||
Bruttokate | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 800 | 1.283,01 | 2.061,41 | 2.429,92 | 4.227,25 | |||||||||
Bruttotulojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +49,66% | +60,38% | +60,67% | +17,88% | +73,97% | |||||||||
Bruttovoittomarginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 15,4% | 18,01% | 13,75% | 11,06% | 10,82% | |||||||||
Muut liiketoiminnan kulut, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 464,83 | 521,87 | 850,64 | 1.176,93 | 1.456,77 | |||||||||
| |||||||||||||||||||
Liiketoiminnan tuotto | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 335,17 | 761,14 | 1.210,77 | 1.252,99 | 2.770,49 | |||||||||
Toiminnan kasvumarginaali | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +170,41% | +127,09% | +59,07% | +3,49% | +121,11% | |||||||||
EBIT-marginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 6,45% | 10,68% | 8,08% | 5,7% | 7,09% | |||||||||
Korkokustannukset nettona | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -6,41 | -10,49 | 9,61 | 0,26 | -7,65 | |||||||||
Korkokustannusten kasvu nettona | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -158,07% | -63,59% | +191,55% | -97,28% | -3.032,57% | |||||||||
Korkokustannukset, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | -6,41 | -10,49 | -19,35 | -59,57 | -194,57 | |||||||||
Korko- ja sijoitustulot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | 28,96 | 59,83 | 186,92 | |||||||||
Muut käyttökustannukset, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 9,29 | 0,01 | -3,12 | -19,9 | 7,05 | |||||||||
EBT, pois lukien epätavalliset kohteet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 338,04 | 750,66 | 1.217,26 | 1.233,36 | 2.769,88 | |||||||||
Pääoman myynnistä saatu voitto (tappio) | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
Muut epätavalliset erät, yhteensä | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | -30,25 | - | |||||||||
EBT, mukaan lukien epätavalliset kohteet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 338,04 | 750,66 | 1.215,96 | 1.205,71 | 2.786,78 | |||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +184,54% | +122,06% | +61,98% | -0,84% | +131,13% | |||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden marginaali | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 6,51% | 10,54% | 8,11% | 5,49% | 7,13% | |||||||||
Tuloverokustannukset | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 52,88 | 110,67 | 63,29 | 156,85 | 556,33 | |||||||||
Nettotulot yritykselle | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 285,16 | 640 | 1.152,67 | 1.048,85 | 2.230,45 | |||||||||
Vähemmistöosuudet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
Nettotulot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 285,16 | 640 | 1.152,67 | 1.048,85 | 2.230,45 | |||||||||
Nettotulojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +154,92% | +124,43% | +80,1% | -9,01% | +112,66% | |||||||||
Nettotulojen marginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 5,49% | 8,98% | 7,69% | 4,77% | 5,71% | |||||||||
Etuoikeutettu osinko ja muut korjaukset | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | 34,61 | |||||||||
Yleiset nettotulot pl. lisätuotteet | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 285,16 | 640 | 1.152,67 | 1.048,85 | 2.195,84 | |||||||||
Perus-EPS – jatkuvat toiminnot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 0,55 | 1,21 | 2,07 | 1,77 | 3,65 | |||||||||
Perus-EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +153,33% | +118,3% | +71,48% | -14,8% | +106,52% | |||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvat toiminnot | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 0,53 | 1,14 | 1,92 | 1,68 | 3,26 | |||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +153,59% | +115,09% | +68,13% | -12,44% | +93,98% | |||||||||
Osakkeiden lukumäärän peruspainotettu keskiarvo | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 514,79 | 529,25 | 555,88 | 593,67 | 601,81 | |||||||||
Osakkeiden lukumäärän laimennettu painotettu keskiarvo | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 536,16 | 559,7 | 602,15 | 628,4 | 697,35 | |||||||||
Osinko osaketta kohti | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
Osingon kasvu osaketta kohti | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | - | - | - | - | - | |||||||||
EBITDA | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 367,64 | 796,05 | 1.240,39 | 1.294,29 | 2.824,16 | |||||||||
EBITDA-kasvu | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | +141,66% | +116,53% | +55,82% | +4,35% | +118,2% | |||||||||
EBITDA-marginaali % | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 7,08% | 11,17% | 8,28% | 5,89% | 7,23% | |||||||||
EBIT | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | aa.aa | 335,17 | 761,14 | 1.210,77 | 1.252,99 | 2.770,49 | |||||||||