| Ajanjakso päättyy: | 2022 30/11 | 2023 30/11 | 2024 30/11 | 2025 30/11 | |||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tulot yhteensä | 1.698,75 | 1.747,12 | 6.017,24 | 8.628 | |||||||||||||||||||||||||
Tulojen kokonaiskasvu | - | +2,85% | +244,41% | +43,39% | |||||||||||||||||||||||||
Liikevaihtokulut | 1.355,28 | 1.406,33 | 5.154,59 | 7.658 | |||||||||||||||||||||||||
Bruttokate | 343,47 | 340,79 | 862,65 | 970 | |||||||||||||||||||||||||
Bruttotulojen kasvu | - | -0,78% | +153,13% | +12,44% | |||||||||||||||||||||||||
Bruttovoittomarginaali % | 20,22% | 19,51% | 14,34% | 11,24% | |||||||||||||||||||||||||
Muut liiketoiminnan kulut, yhteensä | 360,95 | 468,07 | 539,05 | 614 | |||||||||||||||||||||||||
|
| ||||||||||||||||||||||||||||
Liiketoiminnan tuotto | -17,48 | -127,29 | 323,6 | 356 | |||||||||||||||||||||||||
Toiminnan kasvumarginaali | - | -628,15% | +354,23% | +10,01% | |||||||||||||||||||||||||
EBIT-marginaali % | -1,03% | -7,29% | 5,38% | 4,13% | |||||||||||||||||||||||||
Korkokustannukset nettona | -0,73 | -0,15 | -1,51 | 5 | |||||||||||||||||||||||||
Korkokustannusten kasvu nettona | - | +79,29% | -896,05% | +430,25% | |||||||||||||||||||||||||
Korkokustannukset, yhteensä | -0,81 | -3,11 | -4,3 | -3 | |||||||||||||||||||||||||
Korko- ja sijoitustulot | 0,08 | 2,96 | 2,79 | 8 | |||||||||||||||||||||||||
Muut käyttökustannukset, yhteensä | 264,29 | -226,07 | -16,04 | -23 | |||||||||||||||||||||||||
EBT, pois lukien epätavalliset kohteet | 246,08 | -353,51 | 306,04 | 338 | |||||||||||||||||||||||||
Pääoman myynnistä saatu voitto (tappio) | - | - | - | - | |||||||||||||||||||||||||
Muut epätavalliset erät, yhteensä | -28,62 | 471,29 | - | - | |||||||||||||||||||||||||
EBT, mukaan lukien epätavalliset kohteet | 217,46 | 117,78 | 306,04 | 338 | |||||||||||||||||||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden kasvu | - | -45,84% | +159,84% | +10,44% | |||||||||||||||||||||||||
EBT, mukaan lukien epätavallisten kohteiden marginaali | 12,8% | 6,74% | 5,09% | 3,92% | |||||||||||||||||||||||||
Tuloverokustannukset | 0,76 | 1,21 | 33,54 | 89 | |||||||||||||||||||||||||
Nettotulot yritykselle | 216,7 | 116,58 | 272,5 | 249 | |||||||||||||||||||||||||
Vähemmistöosuudet | - | - | - | - | |||||||||||||||||||||||||
Nettotulot | 216,7 | 116,58 | 272,5 | 249 | |||||||||||||||||||||||||
Nettotulojen kasvu | - | -46,2% | +133,75% | -8,63% | |||||||||||||||||||||||||
Nettotulojen marginaali % | 12,76% | 6,67% | 4,53% | 2,89% | |||||||||||||||||||||||||
Etuoikeutettu osinko ja muut korjaukset | - | - | - | - | |||||||||||||||||||||||||
Yleiset nettotulot pl. lisätuotteet | 216,7 | 116,58 | 272,5 | 249 | |||||||||||||||||||||||||
Perus-EPS – jatkuvat toiminnot | 65,4 | 34,89 | 80,95 | 67,66 | |||||||||||||||||||||||||
Perus-EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | - | -46,65% | +132,03% | -16,42% | |||||||||||||||||||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvat toiminnot | 65,4 | 34,89 | 80,95 | 66,1 | |||||||||||||||||||||||||
Laimennettu EPS – jatkuvien toimintojen kasvu | - | -46,65% | +132,03% | -18,35% | |||||||||||||||||||||||||
Osakkeiden lukumäärän peruspainotettu keskiarvo | 3,31 | 3,34 | 3,37 | 3,68 | |||||||||||||||||||||||||
Osakkeiden lukumäärän laimennettu painotettu keskiarvo | 3,31 | 3,34 | 3,37 | 3,77 | |||||||||||||||||||||||||
Osinko osaketta kohti | - | - | - | - | |||||||||||||||||||||||||
Osingon kasvu osaketta kohti | - | - | - | - | |||||||||||||||||||||||||
EBITDA | -3,93 | -120,72 | 333,26 | 366 | |||||||||||||||||||||||||
EBITDA-kasvu | - | -2.972,64% | +376,05% | +9,82% | |||||||||||||||||||||||||
EBITDA-marginaali % | -0,23% | -6,91% | 5,54% | 4,24% | |||||||||||||||||||||||||
EBIT | -17,48 | -127,29 | 323,6 | 356 | |||||||||||||||||||||||||